Start
  |     |    
Kategorie
Dodaj Ogłoszenie
Szukaj
Wizytówki             Miasto  
<< Pokaż wszystkie
Projektowana charakterystyka energetyczna TORUŃ tel. 605-920-522
Kategoria: Nieruchomości / Usługi /
Dodane: 16/04/2021 10:44:12
2 dni temu
Projektowana charakterystyka energetyczna budynku.
Projektowana charakterystyka energetyczna wykonywana jest dla budynków nowo projektowanych lub przebudowywanych i dołącza się ją do projektu z wnioskiem o pozwolenie na budowę.
Głównym celem sporządzania projektowanej charakterystyki energetycznej jest stwierdzenie, że przyjęte w projekcie rozwiązania spełniają wymagania obowiązujących przepisów oraz zasad oszczędnego gospodarowania energią.
W ostatnich latach nastąpił znaczący rozwój zrównoważonego budownictwa, w którym kwestie ekologiczne są niezwykle istotne. Coraz częściej przy projektowaniu i konstruowaniu budynków stosuje się innowacyjne rozwiązania technologicznie, których celem jest zmniejszenie zużycia energii, oszczędzanie jej źródeł i tym samym redukcja emisji gazów cieplarnianych.
Projektowana charakterystyka energetyczna powinna zawierać informacje na temat właściwości cieplnych przegród oraz zastosowanych rozwiązań instalacyjnych.
Charakterystyka energetyczna budynku umożliwia określenie dokładnego zużycie energii w danym budynku, a tym samym pokazuje co należy zmienić, aby zmniejszyć koszty eksploatacji, w szczególności wydatki na energię. Przeprowadzenie takiej charakterystyki należy powierzyć osobom posiadającym odpowiednie uprawnienia.
Projektowana charakterystyka energetyczna jest częścią składową projektu, zatem wykonuje ją wykonać jedynie osoba posiadająca budowlane uprawnienia projektowe.

Do każdej projektowanej charakterystyki energetycznej budynku dołączana jest analiza możliwości racjonalnego wykorzystania wysokoefektywnych systemów alternatywnych zaopatrzenia w energię i ciepło.

Projektowana charakterystyka energetyczna wykonana zgodnie z wymogami NFOŚiGW jest niezbędna w przypadku ubiegania się o dotację w programie dopłat do kredytów na budowę domów energooszczędnych.
Wykonujemy projektowaną charakterystykę energetyczną wszystkich budynków.
Kontakt:
biuro@cartex.biz.pl
http://www.cartex.biz.pl
Tel. 605-920-522
Kontakt:
Cartex
Telefon:
605-920-522
Email:

Odsłon: 35

Szukaj Ogłoszeń
Zamieść Ogłoszenie
  Możliwość dodania do 10 zdjęć
  Wyświetlane od 15 dni do 2 miesięcy
  Możliwość dodania ogłoszeń premium
Zarządzaj Ogłoszeniami
TORUŃSKIE OGŁOSZENIA
www.torunskie-ogloszenia.pl
Copyright © 2011